WordPress için H5P Eklentisi

H5P kullanmanın en büyük avantajlarından biri, sunum, etkileşimli video, hafıza oyunu, sınav, çoktan seçmeli soru, zaman çizelgesi, kolaj, sıcak noktalar, sürükle ve bırak, konu değerlendirme testi, kişilik testi, akordeon, flash kartlar, ses kaydedici gibi birçok farklı etkileşimli içerik türüne erişmenizi sağlamasıdır.

H5P’nin bir başka büyük avantajı da içeriği kolayca paylaşmanıza ve yeniden kullanmanıza imkan vermesidir. H5P ile oluşturulan içeriği kullanmak için, içeriğin görünmesini istediğiniz yere kısa bir kod eklemeniz yeterlidir.

WordPress altyapısını kullanan web sitelerinde H5P içerikleri oluşturmak, bunları sitedeki sayfalarda yayımlamak ve kullanıcıların etkileşime geçmesini sağlamak için Wortdpress için geliştirilmiş olan Interactive Content – H5P eklentisini kurmanız gerekir. İlgili eklentiyi kurup aktif ettiğinizde yönetim panelinizdeki sol menüde “H5P İçeriği” isimli bir menüye sahip olacaksınız. Bu menü aracılığıyla H5P içerik geliştirme sayfasına gidebilir, istediğiniz etkileşimli içerikleri oluşturabilir, gerekli gördüğünüz sayfalarda yayımlayabilirsiniz.

Örneğin aşağıdaki içerikler yukarıda bahsedildiği şekilde oluşturulmuş ve buraya eklenmiştir.

____________________________________

Örnek H5P İçeriği 1

____________________________________

Örnek H5P İçeriği 2

____________________________________

Örnek H5P İçeriği 3

EKLENTİ KURULUMU VE KULLANIMI VİDEOSU